Svenska
Gamereactor
nyheter
Guitar Hero II

Sabbath lirar Guitar Hero II

Tony Iommi lirar TV-spel

Prenumerera på vårt nyhetsbrev här

* Obligatoriskt att fylla i

Black Sabbaths minst sagt legendariske sologitarrist, Tony Iommi, är tydligen en riktig fena på Guitar Hero II vilket han bevisade på ett event som Red Octane och utvecklarna Harmonix nyligen anordnade. Iommis dotter Toni-Marie Iommi från bandet LunarMile fanns också på plats men var dock inte fullt lika fingerfärdig som gamle pappa.

HQ

Huruvida Iommis game vapendragare Ozzy kan spela Guitar Hero II finns det i dagsläget ingen information om. Förmodligen inte då hela karln skakar som ett asplöv.

Gamereactors recension av det genomsuperba Guitar Hero II publiceras här på siten nästa vecka. Missa inte det.

Guitar Hero II

Relaterade texter

Guitar Hero IIScore

Guitar Hero II

RECENSION. Skrivet av Petter Hegevall

Petter har rockat som en vanvettig stackare i den förbättrade Xbox 360-versionen av Harmonix superba hårdrocksspel. Vi bjuder på Sveriges första recension!

Guitar Hero IIScore

Guitar Hero II

RECENSION. Skrivet av Petter Hegevall

Ozzy, Guns, Kiss, Anthrax, Rush, Primus, Mötley, Danzig, Sabbath - Harmonix fortsätter att briljera i i Guitar Hero II



Loading next content