Efter många års rykten gjorde 90-talsikonen Frasier (Kelsey Grammer) comeback förra året i en egen TV-serie. Denna gång hade han återvänt till Boston för att hänga med sin son Freddy (Jack Cutmore-Scott), och serien blev väldigt populär.
Därmed var det föga förvånande att en andra säsong bekräftades kort efter att den första avslutades, och nu är produktionen i full gång. Detta skriver Paramount i en pressrelease, där de också skriver att alla skådespelare kommer återvända, inklusive Peri Gilpin i rollen som Roz Doyle (hon medverkade bara i ett avsnitt under säsong ett).
Förhoppningsvis betyder detta att vi kommer kunna skratta åt mer Frasier senare i höst - och vill håller verkligen alla tummar och tår på redaktionen för att David Hyde Pierce ska dyka upp i rollen som Frasiers bros Niles i säsong två.
Du kommer, precis som med Frasier: Säsong 1, kunna följa serien på Paramount+ eller SkyShowtime (sistnämnda för oss i Sverige).
Tack ComicBook.com