Gamereactor



  •   Svenska

Logga in medlem
Gamereactor
nyheter
No Rest for the Wicked
AKTUELLT: SGF 2026 -sisältö

No Rest for the Wicked lämnar Early Access i oktober

Prenumerera på vårt nyhetsbrev här

* Obligatoriskt att fylla i
HQ

PC-spelare har utforskat Moon Studios mörka fantasyvärld i över två års tid, men för den som bara spelar på konsol - eller helt enkelt velat vänta tills spelet är färdigutvecklat - finns nu ett datum att se fram emot. Under kvällens State of Play bekräftades att den fullständiga versionen kommer att släppas i oktober.

Som väntat kommer den slutgiltiga versionen av No Rest for the Wicked att innehålla en rad nyheter och förbättringar, med ett expanderat endgame och tydligare avslut på historien.

No Rest for the Wicked släpps till Playstation 5 och Xbox Series X/S i oktober. Spelet finns redan tillgängligt på PC. Det cirkulerar även rykten om en version till Nintendo Switch 2, men något officiellt besked har ännu inte lämnats.

HQ

Relaterade texter

No Rest for the Wicked (Early Access)Score

No Rest for the Wicked (Early Access)

RECENSION. Skrivet av Marcus Persson

Mackan har kämpat mot vedervärdiga ting i Moon Studios gruvligt vackra, våldsamma men likväl direkt ofullständiga spel som skapar mer frustration än vad det underhåller.



Loading next content